پروژه توزیع مرغ تخم‌گذار محلی میان روستاییان

Instagram

‌ ‌تماشا کنید:

پرورش مرغ، راهی برای اشتغالزایی روستایی

مناطق روستایی مکان‌هایی مناسب برای پرورش دام و طیور هستند. با این حال، بسیاری از روستاییان کم‌بضاعت به‌علت ناتوانی از تأمین هزینه خرید دام آنها را اجاره می‌کنند.

ما با هدف کمک به این خانواده‌ها پروژه توزیع مرغ تخم‌گذار را آغاز کردیم. این پروژه با خرید و توزیع مرغ تخم‌گذار محلی از اسفند 1400 آغاز شد و تاکنون به 42خانوار کم‌برخوردار در سه منطقه دیشموک، سرفاریاب و لوداب در استان کهگیلویه و بویراحمد مرغ اهداء کرده‌ایم (هر خانواده معادل حدود یک میلیون تومان معادل 6 الی 8 مرغ بالغ با هزینه حمل و توزیع. این مبلغ با توجه به تورم سال 1401، در سال 1402 به 1.5 میلیون تومان افزایش می‌یابد).

در بازدیدی که در شهریور 1401 از این خانواده‌ها داشتیم، عملکرد این طرح بررسی شد. برخی با فروش تخم‌مرغ‌ها توانستند به درآمدی پایدار برسند. برخی دیگر تخم‌مرغ‌ها را به جوجه تبدیل کردند طوری‌که طی کمتر از یک سال موفق شدند تعداد مرغ‌ها را سه برابر کنند!

نیکوکار گرامی، شما می‌توانید از طریق فرم پیش رو با هر مبلغ دلخواهی به این پروژه کمک کرده و در ادامه از مشارکت سایر نیکوکاران در این امر خیر مطلع شوید.

اطلاعیه
درگاه‌های پرداخت موقتاً غیرفعال شده‌اند و به‌زودی فعال می‌شوند.

کمک‌های شما

نام نیکوکارزمان پرداختمبلغ کمک
نام نیکوکارزمان پرداختمبلغ کمک

آخرین وضعیت فراخوان:
با نزدیک شدن به حد نصاب 1.5 میلیون تومانی، در تاریخ 2 بهمن 1402، مرغ‌های تخم‌گذار محلی معادل این مبلغ خریداری و به یک خانواده نیازمند اهداء شد.

تماشا کنید: