پروژه امید؛ برگزاری مسابقات ورزشی در مناطق محروم

Instagram

ما عمیقاً بر این باوریم که مناطق محروم ایران سرشار از استعدادهایی هستند که در صورت فراهم شدن زمینه رشد، قادرند به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنند.

از سوی دیگر، معمولاً به علت کمبود یا فقدان زیرساخت‌های فرهنگی و تفریحی، این مناطق نیازمند فضاها و رویدادهایی هستند که حس پویایی و نشاط را برای افراد و بالاخص نوجوانان به ارمغان بیاورد (متأسفانه طبق مشاهدات و آمارها، تعداد قابل توجهی خودکشی در میان نوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد اتفاق می‌افتد).

خیریه بارقه با هدف پر کردن این خلاءها (ایجاد نشاط از یک سو و حمایت و کشف استعدادها از سوی دیگر) تصمیم به برگزاری مسابقات ورزشی «امید» گرفته است.

مسابقات فوتبال خیریه جام امید


ما اولین دوره مسابقات امید را در منطقه کم‌برخوردار لوداب در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار کردیم. جام امید در قالب مسابقات فوتسال در آذر ماه 1402 با همکاری مرکز نیکوکاری شهدای گمنام لوداب و اداره آموزش و پرورش منطقه لوداب با حضور 14 تیم از 11 منطقه روستایی حومه لوداب برگزار شد.

تماشا کنید:


شور و نشاط و جو مهیجی که طی این مسابقات بر فضای لوداب حاکم شد باورنکردنی بود! با لمس این فضا، انگیزه‌مان برای تداوم این مسابقات (از جمله برای دختران) دوچندان شد.

به امید این که با ادامه این روند شاهد تأثیر مثبت اجتماعی و کشف و حمایت از استعدادهای جوان باشیم.