راه ما ادامه دارد؛ با نفسی تازه

راه ما ادامه دارد، مسیری که ثمرش را از رهگذر سال‌ها تلاش و پیگیری مستمر می‌بیند: درآمدزایی برای افراد مستعد کم‌برخوردار، و شکوفایی نسلی تازه از استعدادهای جوان.

با نظر به لزوم ثبت موسسه در استان کهگیلویه و بویراحمد، چاره‌ای نداشتیم جز ثبت موسسه با نام جدید. بنابراین، «خیریه بارقه نور همیاری» تبدیل به «خیریه بارقه آبادانی و توسعه» شد، با همان تیم اجرایی و انگیزه‌ای مضاعف. در واقع، هنوز هم بارقه همان بارقه است!

بهانه‌ای برای بهتر شدن

پس از قریب به سه سال فعالیت، اکنون تجربه‌هایی اندوخته‌ایم برای بهتر شدن و بهتر ادامه دادن. و این تغییر نام بهانه‌ای شد برای مرور فعالیت‌هایمان در حوزه‌های مختلف. عملکردمان را ارزیابی کردیم و اینک افق‌های روشن‌تری پیش رویمان می‌بینیم. طرح‌هایی را برای کارآفرینی در مناطق محروم اجرا کرده‌ایم و رویدادهایی را با هدف پرورش استعدادها برگزار کردیم که می‌توانیم از آنها بیاموزیم، الگو بگیریم و بهترشان کنیم.

خیریه بارقه همچنان در دو حوزه کارآفرینی و پرورش استعدادها در مناطق کم‌برخوردار به فعالیت خود ادامه خواهد داد زیرا معتقد است توان افزایی تنها راه مؤثر رهایی از چرخه باطل فقر خواهد بود. فعالیت‌های موسسه همچنان در سه منطقه دیشموک، سرفاریاب و لوداب در استان کهگیلویه و بویراحمد متمرکز است چرا که با محدود کردن حوزه فعالیت‌مان بهتر می‌توانیم نتیجه کارهایمان را ارزیابی کنیم. اگرچه طی این سه سال برای فعالیت در منطقه دیشموک به موانع متعددی برخوریم اما همچنان امید داریم که بتوانیم طرح‌هایی را در این منطقه اجرا کنیم.

پروژه‌هایی را اجرا کرده‌ایم که تلاش می‌کنیم توسعه‌شان بدهیم، از جمله پروژه کارگاه خیاطی بلوط که به تازگی چرخ خیاطی دوم با حمایت خیرین به این کارگاه اضافه شده است و همزمان با افزودن به نیروی کار، به بازاریابی و توسعه بازار محصولات آن ادامه خواهیم داد. به فکر برگزاری رویدادهای جدیدی نیز هستیم، به‌ویژه برای دختران دانش‌آموز. و حمایت‌های تحصیلی‌مان از دانش‌آموزان کم‌برخوردار را فراموش نمی‌کنیم.

مطلب پیشنهادی:  بهترین خیریه های ایران کدامند؟ معرفی جامع خیریه های معتبر

حمایت‌های شما ضامن ادامه راه ما

هدف اصلی بارقه توان‌افزایی است و تمرکز اصلی ما روی نسل جوان است. سعی می‌کنیم تا حد امکان از کمک‌های مستقیم فاصله بگیریم و حمایت‌های خیرین را روی توسعه طرح‌های کارآفرینی و پرورش استعداد صرف کنیم. به هر حال، کمک‌هایی که مشخصاً برای یک هدف خاص تعیین شده‌اند برای همان هدف خرج خواهند شد که مسلماً برخی از این کمک‌ها شامل کمک‌های مستقیم خواهند بود. در هر صورت، ما خود را متعهد به اجرای دقیق نیت خیرین عزیز خواهیم دید.

حمایت‌های شما ضامن ادامه راه ماست و انرژی ما را صد چندان می‌کند. مردم عزیزمان ثابت کرده‌اند که همیشه از تلاش‌های صادقانه حمایت خواهند کرد و ما به پشتوانه این قلب‌های مهربان نهایت تلاش خود را می‌کنیم که به صادقانه‌ترین و دقیق‌ترین شکل فعالیت‌هایمان را با شما به اشتراک بگذاریم.

برای اطلاع از فعالیت‌های خیریه بارقه عضو شبکه‌های اجتماعی ما شوید:

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما جایی منتشر نخواهد شد:) |